top of page

BRONZ EĞİTİM PAKETİ

Bronz eğitim paketi, direksiyon dersleriniz için belirttiğiniz konumdan eğitim pistine ve ders sonrası evinize bırakılma,

6 adet 45 şer dakikalık blok dersler şeklinde alacağınız özel direksiyon dersi, kullanım sınırı olmaksızın kullanacağınız online test ve videolu anlatım, kayıt olduğunuz ilk günden ehliyet alacağınız son güne kadar sizi yönlendirecek bireysel danışmanlık, teorik sınav öncesi sizi psikolojik olarak sınava hazırlayarak stresinizi azaltacak eğitimleri içeren hizmet modelidir.

ddk1.jfif
 • Ehliyet Sınıfları
  A1 SINIFI : Silindir hacmi 125 santimetreküpü geçmeyecek. Güç olarak 11 kv(kilovat) sınır değerini aşmayacak. Kv/kg oranı 0,1 değerini geçmeyecek şekilde sepetli veya sepetsiz olabilir. Yaş sınırı 16 olarak belirlenmiştir. A2 SINIFI : Güç sınırı 35 kv(kilovat)’tır. Kv/kg oranı 0,2 değerini geçmeyecek şekilde sepetli veya sepetsiz olabilir. Yaş sınır 18’dir. A SINIFI : Güç sınırı 35 kv(kilovat) üstü olan motosikletleri kullanacaklara verilir. Güç, ağırlık oranı 0,2'yi geçen motosikletler A sınıfına girer. Sepetli veya sepetsiz olabilir. İki tekerlekliler için yaş sınırı 20’dir. A sınıfı belge alacakların en az iki yıllık A2 sınıfı deneyimlerinin olması gerekmektedir. Fakat 24 yaşını doldurmuş bir kişi koşulsuz olarak bu ehliyet sınıfı için başvuruda bulunabilir. B SINIFI : Otomobil ve kamyonet kullanacaklara verilir. Yaş sınırı 18'dir. B OTOMATİK Sınıfı : Sadece otomatik araç kullanacaklara verilir. Yaş sınırı 18'dir.
 • Kurs ücretinin dışında ödemem gereken bir tutar var mı?
  Kurs ücretinin dışında ödenmesi gereken devlet harçları vardır. Teorik sınav için 130 ₺ Direksiyon sınavı için 160 ₺ , Sertifikanızı aldıktan sonra ehliyete çevirmek için vergi harcı olarak A, A1, A2 ve F Sınıfı İçin Harç Ücreti: 370 TL, Değerli Kağıt Bedeli: 280 TL, Vakıf Payı: 60 TL, Toplam: 710,40 TL B Sınıfı İçin Harç Ücreti: 1.160,9 TL, Değerli Kağıt Bedeli: 280 TL, Vakıf Payı: 60 TL, Toplam: 1.456,TL bedellerini Ziraat bankası veya halk bankalarından birine yatırmanız gerekmektedir. Yatırmanız gereken bu tutarlar bireysel danışmanlarınız tarafından sizlere bildirilecektir.
 • Eğitim nereden başlıyor? Eğitim almak için nereye gitmem gerekiyor?
  Bütün dersler için konumunuzdan alınıp ders sonrası konumunuza bırakılacaksınız.
 • Teorik ve direksiyon sınavlarında kaç hakkım var?
  Teorik sınav ve direksiyon sınavı içinde 4 hakkınız var.
 • Otomatik ehliyet ile manuel ehliyet arasındaki fark nedir?
  B Otomatik Ehliyet : Bu sınıfta ehliyet alan biri manuel araç kullanamaz sadece otomatik araçları kullanabilir. Minibüs, otobüs, kamyon, kamyonet vs. ehliyet yükseltmek istediğinde tekrar B ( Manuel ) ehliyet almak zorundadır. Manuel Ehliyet (B SINIFI) alan kişi ise her iki sınıfı da kullanabilir. B Manuel Ehliyet : Bu sınıfta ehliyet alan biri otomatik araçlarıda kullanabilmektedir. Ayrıca ehliyet yükseltmek istediğinde önünde herhangi bir engel bulunmamaktadır.
 • Teorik sınavı geçmek için kaç puan almam gerekir?
  Sınavınız ( trafik adabı 6 , trafik ve çevre 23 , araç tekniği 9 , ilk yardım 12 ) toplamda 50 soru üzerinden yapılmakta olup yanlış doğruyu götürmez ve her doğru cevap 2 puan üzerinden hesaplanarak alt limit 70 puan ile başarılı sayılır. Toplam 35 doğru sınavın başarılı olması için yeterlidir.
 • Teorik sınavda kaç soru soruluyor?
  Sınavınız ( trafik adabı 6 , trafik ve çevre 23 , araç tekniği 9 , ilk yardım 12 ) toplamda 50 soru üzerinden yapılmaktadır.
 • Direksiyon sınavı ne kadar sürüyor?
  Direksiyon sınavınız ilk 5 dakikası araç tanıma soruları ile başlar kalan 30 dakikalık bölüm aracı kullanma kabiliyetiniz değerlendirilmek üzere devam eder. 35 dakikanın sonunda sınav başlangıç alanınıza dönerek sınavınız tamamlanmış olur ve sonucu size bildirilir.
 • Kayıt olmak için hangi evraklar gerekli?
  - Nüfüs kağıdı fotokopisi - Öğrenim ve belgesi , öğrenci belgesi veya diploma - 2 adet biyometrik resim - Sürücü olur sağlık raporu - Yabancı uyruklular için ayrıca sabıka kaydı istenmektedir.
 • B Sınıfı ehliyet alabilmek için 18 yaşını doldurmam gerekiyor mu?
  Gün,ay ve yıl olarak 18 yaşınızı tam olarak doldurmanız gerekmektedir. Kursumuzda yaşınız tam olarak dolmasada erken kayıt fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Örnek yaş hesaplaması ; 12.04.2001 doğumlu iseniz 01.01.2020 tarihi itibari ile 18 gün 7 ay 18 yıl yaşamış olduğunuzdan 18 yaşınızı doldurmuş sayılırsınız. Bu hesap yöntemine göre kendi yaşınızı hesaplayabilirsiniz.
 • Ehliyet sertifikasını aldıktan sonra ne kadar zamanda ehliyete çevirmem gerekir?
  Sınavlarınızdan başarılı olarak kursunuz tarafından düzenlenen hak etmiş olduğunuz sertifikanız 24 ay geçerlidir ancak sertifikanızın yanında size verilen resmi evraklar resmi evrak geçerlilik süresi olan 6 ay ile sınırlıdır.
 • Kadın sürüş eğitmeniniz var mı?
  Alanında uzman sertifika sahibi bay ve bayan eğitmenlerimiz her zaman hizmetinizdedir.
 • Defansif ve Performanslı Sürüş Eğitimi’nin diğer eğitimlerden farkı nedir?
  Bu sürüş eğitiminin asıl amacı sizlerin daha yetkin ve otomobile daha hâkim bir otomobil kullanma tarzına kavuşmasını sağlamaktır. Eğitmenlerimiz 15 yılı aşkın bir süredir konusunda uzman, otomobil yarışmalarına katılmış, yurt içi ve yurtdışında sayısız sürüş eğitimi almış yarış pilotlarıdır. Tüm eğitimler profesyonel yarış pistinde gerçekleşmektedir. VIP Paket içinde yer alan bu eğitim sürecinin ardından otomobili çok daha farklı ve performanslı kullandığını göreceksiniz.
bottom of page